Az Allianz és a Paralimpiai Mozgalom kapcsolata lassan már másfél évtizedes. Anyavállalatunk az Allianz SE 2006-ban tűzte zászlajára, hogy kiáll a parasportolók és egyszersmind a fogyatékkal élők mellett; hogy a figyelmet az ő ügyükre irányítsa, népszerűsítse tevékenységüket és támogassa őket. A nemzetközi együttműködés 2011 óta él, azóta tizenhét országban jött létre hivatalos kapcsolat. Ennek a multinacionális együttműködésnek részeként 2012-ben az Allianz Hungária és a Magyar Paralimpiai Bizottság között is megszületett a megállapodás, így a tokiói összességében már az ötödik paralimpiai játékok lesz – a londoni és a Rio de Janeiró-i nyári; a szocsi, valamint a pjongcsangi téli seregszemlét követően – amely során büszke partnerként állhatunk a bizottság és csapat mellett.
Ez a gyümölcsöző együttműködés 2019-ben újabb állomásához érkezett, az elmúlt egy évben ugyanis az Allianz Hungária Biztosító nemcsak a Magyar Paralimpiai Bizottság Hivatalos Biztosító Partnere volt, de fő támogatója is lett az MPB által szakmailag lektorált, a Testnevelési Egyetemen indult Inkluzív Sportoktató szakirányú továbbképzésnek. Az egyedülálló, nemzetközi szakmai sztenderdek alapján, prominens oktatókkal kialakított, gyakorlatorientált két féléves képzés diplomával rendelkező, az integrált/inkluzív testnevelésben, inkluzív sportoktatásban, rehabilitációban vagy inkluzív szabadidősport szervezésében dolgozó, illetve dolgozni kívánó hallgatók részére nyújt ismereteket a fogyatékkal élők sportjáról. Az első tizenhét hallgató 2020 elején tette le sikeres záróvizsgáját, és február 15-én vehette át oklevelét.
A Magyar Parasport Napja 2017 óta minden évben február 22. A dátumválasztás szimbolikus, hiszen ötven évvel ezelőtt 1970-ben épp ezen a napon alakult meg a Mozgásgátoltak Halassy Olivér Sport Clubja a Mozgásjavító Intézmény falai között, és ez a mai magyar parasport kialakulásában, fejlődésében döntő jelentőségűnek bizonyult. Ezt megelőzően itthon nem volt intézményesített sportszervezete a mozgáskorlátozottaknak. Az esemény alkalmából az Allianz is meg kíván emlékezni az alapítók és ötletgazdák közül Fejes Andrásról – aki az 1972-es heidelbergi paralimpián, a versenyek első magyar érmét szerezte kerekesszékes kocsiversenyzésben – illetve Tauber Zoltán asztaliteniszezőről, aki 1976-ban Torontóban az első magyar paralimpiai bajnok lett. Idén az Allianz Hungária díjátadóként is jelen volt a Magyar Parasport Napja alkalmából tartott konferencián. Vállalatunk részéről Dorn Gabriella Marketing és Kommunikációs Vezető adta át a Málnai István-díjat három úszóedzőnek Varjasné dr. Kovács Editnek, Pass Ferencnek és Szűcs Istvánnak.
„Csodálatraméltó és inspiráló az a kemény munka, amit ezek a kiváló sportemberek és edzőik nap, mint nap elkötelezetten végeznek. Az Allianz büszke arra, hogy támogatóként részese lehet a parasportolók életének. Célunk, hogy ezen keresztül a jövő nemzedékének is példát mutassunk.” – összegzett Dorn Gabriella.
A 2020-as év olimpiai és paralimpiai év, így kiemelt fontossággal bír a Magyar Paralimpiai Bizottság, ezáltal pedig az Allianz Hungária számára is. Szabó László, az MPB elnöke a közelmúltban úgy fogalmazott, hogy a bizottság minden idők legnagyobb magyar csapatával minden idők legjobb eredményét célozza meg Tokióban. A csúcseseményre biztosítónk is készül, mert fontosnak tartjuk felhívni a figyelmet a paralimpiai csapat munkájára és eredményeire. Az Allianz hírt ad majd a Magyar Paralimpiai Csapat hátralévő kvalifikációs versenyeinek alakulásáról, a részvételt kiharcoló sportolók közül pedig többekkel kiemelten foglalkozik a játékok felvezetéseként, illetve azt követően is, hogy visszatérnek Japánból.
A már biztos résztvevőknek sok sikert kívánunk, a kvótáért harcolókat pedig az eddigi színvonalas munka folytatására biztatjuk, hiszen mi az Allianznál pontosan tudjuk, mennyit számít az alapos felkészülés.