Mire lehet lakásbiztosítást kötni? Banális kérdésnek tűnhet, azonban egyáltalán nem az. A biztosítás magyarországi lakóingatlanra vonatkozik, illetve az abban lévő értéktárgyakra és ingóságokra.
· Az ingatlan lehet lakás, lakóház, például ikerház, sorház vagy családi ház - sőt, az Allianznál a nyaralót is biztosíthatod. De ide tartoznak a melléképületek, például a garázs vagy tároló, valamint a különböző építmények, például a kocsibeálló, a kerítés, a kapu vagy a medence. És ne feledkezzünk meg arról sem, hogy ebbe a kategóriába soroljuk a hőszivattyút, napelemet és a napkollektort is.
· A lakásban tartott vagyontárgyainkra is köthetünk biztosítást. Vagyontárgyak például a bútorok, különböző értéktárgyak (festmények, ékszerek), háztartási, illetve híradástechnikai készülékek.
Milyen káreseményekre terjed ki a lakásbiztosítás?
· A legtöbb biztosítónál az alapkockázatok lefedik a leggyakoribb káreseményeket. A biztonság kedvéért viszont érdemes szerződéskötésnél alaposan áttanulmányozni, hogy a szerződési feltételek alapján nyújtott fedezetek mire vonatkoznak és milyen összegben térítenek baj esetén. Az Allianznál mindezt megkönnyítjük, hiszen három biztosítási csomagból egyszerű a választás – az alapcsomag pedig tartalmazza a Magyarországon leggyakrabban előforduló károkat, ezeket mi már előre összeválogattuk neked.
· Érdemes tudni, hogy a lakásbiztosítás módozatai különféle kiegészítőket is tartalmaznak. Ezek rendkívül hasznosak lehetnek, így érdemes ezekről is tájékozódni a szerződés megkötését megelőzően. Ilyen például a családi baleset- és életbiztosítás.
Mit jelent a felelősségbiztosítás?
· Ha például eláztatjuk a szomszédot vagy leesik az utcán parkoló autóra az erkélyen tárolt láda muskátli, erre is van megoldás: a felelősségbiztosítás. A felelősségbiztosítási elem a teljes biztosítási díj elenyésző részét teszi ki, tehát mindenképp érdemes ilyennel is rendelkezni a lakásbiztosítás részeként.