Ilyenkor ugyanis nincs állandó lakója, aki nap mint nap figyelne rá (bár sokan megkérnek egy helyi lakost, vagy folyamatosan ott élő szomszédot, hogy rendszeresen nézzen rá a házra), és egy vihar okozta pusztítást vagy csőtörést sokszor csak hetekkel később vesznek észre.
Az ilyen károk természetesen akkor is előfordulhatnak, amikor épp „lakott” az ingatlan, de például egy csőtörés a holtszezonban nagyobb kárt okozhat, hiszen a tulajdonos nincs ott a helyszínen, hogy a felmerült vészhelyzetre azonnal reagálni tudjon. Szerencsétlen esetben mire a kárt felfedezi, addigra nagyon sok víz elfolyik, nem beszélve arról, hogy elázhat az épület falazata, sőt a bútorok, szőnyegek is, tönkre mehet a festés, a parketta, a faburkolat.
Tényként kezelhetjük azt is, hogy a kiürült nyaralók a betörők egyik kedvelt célpontjai, akik akkor is okozhatnak kárt, ha csak megpróbálnak bejutni. A betörési kísérlet során tönkre tehetik a zárakat, megrongálhatják az ablakokat, a tetőt, esetleg a biztonsági kamerát is. Az így keletkezett károkat pedig biztosítás hiányában a tulajdonosnak sajnos saját zsebből kell helyrehozatnia.