2. A megfelelő síléc kiválasztása
A megfelelő síléc kiválasztása elsősorban sítudáshoz kötött: minél merevebb a síléc, annál jobban terhelhető, tehát minél jobb a tudásunk, annál merevebb modellt érdemes választani.
A terhelés két tényezőtől függ: a testsúlytól és a sítudástól. A léc kiválasztásánál mindig ezt a két tényezőt együttesen kell figyelembe venni.
Ha nem kölcsönzünk, hanem vásárolunk és—már nem kezdők vagyunk, érdemes egy kategóriával erősebb lécet választani, mint amilyen a jelenlegi, mert amellett, hogy ösztönzőleg hat, nagy valószínűséggel több szezonon át tudjuk használni.
A síléc megfelelő hosszúságáról azt szokták mondani, hogy állig, vagy orrig érőt érdemes választani, azonban ez függ a síelés stílusától is. A választás előtt mindig kérjük ki szakember segítségét, hogy igényeinknek leginkább megfelelő lécet sikerüljön megtalálni!
3. A sícipő kiválasztása
Ahogy a többi téli sportnál, ami speciális cipő viselését igényli, a síelésnél sincs másképp: a legfontosabb, hogy megfelelően tartsa a bokát és a sarkat, ezáltal a lábfej stabil legyen. Emellett persze kényelmesnek kell éreznünk, hisz egész nap azt fogjuk viselni a pályán.
Ahogy a léceknél, itt is a testsúly és a sítudás a meghatározó, illetve, hogy mire fogjuk használni.
A boltokban általában ki van rakva mérettáblázat, ami alapján ki tudjuk választani a számunkra leginkább megfelelő cipőt. A sícipők között nem csak a hossz, hanem a lábfej szélessége is számít. A kezdőknek általában puhább cipő kell, azonban a túl puha bakancs nem ad megfelelő alátámasztást. Amikor próbálni megyünk, vigyünk magunkkal egy sízoknit!
4. Síruházat
A síruházat kiválasztásánál a kulcs a réteges öltözködés. A kiegészítők mellett, mint a sapka, kesztyű, sál, szemüveg, fontos gondolni az alsóneműre is.
Az aláöltöző elengedhetetlen, mivel a hegyekben teljesen más a hőérzetünk siklás közben.
E fölött érdemes könnyű, és jól szellőző ruhát felvenni, ami direkt téli sportokhoz ajánlott, és megvéd minket a kiszámíthatatlan időjárástól.
Ami az öltözék színét illeti, minél színesebb, minél rikítóbb a ruha, annál jobb, mivel kevésbé olvadunk bele a környezetbe, így kisebb a kockázat, hogy rossz látási viszonyok esetén belénk ütköznek, illetve baleset esetén könnyebben megtalálnak minket a hegyimentők.
5. Védőfelszerelés
A biztonság a legfontosabb! Nem csak a téli sportoláshoz ajánlott utasbiztosítás elengedhetetlen, hanem a védőfelszerelés is. A megfelelő méretű bukósisak és gerincvédő nélkül elindulni sem szabad, emellett érdemes sípcsontvédőt, alkar és könyökvédőt, illetve bot-protektort is beszerezni, ha a pályára készülünk.