Tető
Évente legalább egyszer (de inkább kétszer) érdemes ellenőrizni a tetőt – vagy szakembert hívni erre a célra – hogy nincs-e rajta sérülés, nem csúszott-e le egy-két cserép. Az utóbbi évek egyre gyakoribb, nagy erejű viharait figyelembe véve ennek az előfordulása egyáltalán nem ritka.
Ablakok, ajtók szigetelése
A fából készült ajtókkal, ablakokkal sajnos megtörténik, hogy egy bizonyos idő után már nem zárnak tökéletesen. A nyílászárók szigetelésével nem pusztán energiát spórolunk a fűtési szezonban, hanem az egészségünkkel is jót teszünk, hiszen egy huzatos ablak „önti” be a hideget, és a közelében lévő olvasósarokban vagy íróasztalnál kimondottan kellemetlenné teszi az üldögélést, nem beszélve arról, ha a hálószobában az ágy közelében lévő ablak válik huzatossá.
Ereszcsatorna tisztítása
Ha kertes házban lakunk, és a ház körül több fa is található, akkor ősz végén érdemes megtisztítani (vagy megtisztíttatni) az ereszt a bele hulló ágaktól, falevelektől. Ennek nem elsősorban esztétikai funkciója van: ha eltömődik az ereszcsatorna, akkor hóolvadásnál vagy egy-egy nagyobb esőzés során nem tudja gyorsan elvezetni a vizet, ami aztán túlfolyik az eresz szélein. Ahol pedig tartósan nagy mennyiségű folyadék éri a falat, az a vakolattal egyetemben károsodhat. Ráadásul az eltömődött csatornákban pangó víz is maradhat, amely a csatorna anyagát is károsíthatja/kikezdheti.