Allianz Kötvény Befektetési Alap

További információkért hívja telefonos ügyfélszolgálatunkat a +36 (1) 237 2399-es telefonszámon!*
Általános információk

Csúsztassa balra a további információkért

Típusa, fajtája
nyilvános, nyíltvégű, értékpapírba fektető befektetési alap
BAMOSZ besorolás hosszú kötvény alap
ISIN HU0000708201
Az Alap indulása 2009.11.03.
Elszámolása T+2
Devizanem HUF
Az Alap alapkezelési díja (éves szinten) max. 1,50%
Letétkezelő MBH Befektetési Bank Zrt
Letétkezelés díja (éves szinten) 0,10%
Vezető forgalmazó MBH Befektetési Bank Zrt
Forgalmazás befektetőt terhelő jutalékai A forgalmazási jutalékok mértékét a Forgalmazó Befektetési Szolgáltatási Üzletszabályzata tartalmazza.
Benchmark 100% MAX
Alapok költségei

- A PRIIPS KID szerinti költségek honlapunk „Kiemelt Információk” menüpontjában érhetőek el.

-  Az MNB által évente közzétett TER mutató az MNB honlapján „A nyilvános befektetési alapok költségei” címmel ezen az  oldalon érhető el.

Ajánlott befektetési időtáv minimum 4 év
Kockázati szint közepes

Az Alap rövid bemutatása

Az Alap célja, hogy részesedjen a hazai kötvénypiac növekedéséből, ezzel középtávon az állampapír befektetéseket meghaladó hozamot érjen el, azoknál azonban magasabb kockázati szint mellett.

Az Alap befektetési politikája

Az Alap céljának elérése érdekében portfóliójában jellemzően magyar állampapírok, a magyar állam készfizető kezességével kibocsátott hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok, diszkont-kincstárjegyek, jelzáloglevelek és vállalati kötvények szerepelnek, de kisebb mértékben kollektív befektetési értékpapírokba, Magyar Nemzeti Bank által kibocsátott kötvényekbe, bankbetétekbe és külföldi állampapírokba is fektetheti vagyonát.

Piaci környezet, befektetési döntések

A májusi USA infláció ugyan kissé jobb képet mutatott az elemzői várakozásoknál, de alig csökkent, még mindig 3,3%. A heti munkanélküliségi adatok és a májusi munkanélküliségi ráta is megemelkedett kissé, de ezt a kamatvágás melletti érvet beárnyékolja az, hogy a mezőgazdaságon kívül foglalkoztatottak számának növekedése és a bérnövekedés is várt feletti volt. A Fed nem is változtatott a kamatszinteken, bár a közleményben az inflációra nézve árnyalatnyit optimistább szövegezést látunk. A negyedévente frissülő döntéshozói várakozások inkább csak az idei évre módosultak. Az inflációban és maginflációban kisebb emelést láttunk, az év végére várt kamatszintekben szintén. A Fed elnöke a sajtótájékoztatón az adatfüggő megközelítést hangsúlyozta, és ismét kihallhattuk a beszédből, hogy egy munkaerőpiaci gyengülés esetén gyorsan kamatvágással reagálnának.

Az eurózóna inflációja egyelőre magasan maradt, a májusi 2,6% növekedett is az előzőhöz képest. Az EKB hozta a piac által széles körben várt 25 bázispontos kamatvágást, de a sajtótájékoztató hangvétele elég szigorú lett, semmiképpen nem lehet ülésenként vágásra számítani. Ezt látszik alátámasztani a szakmai stáb új gazdasági előrejelzése, melyen mind az idei inflációra, mind a gazdasági növekedésre feljebb húzták a várakozásokat az idei évre.

A Bank of Japan a kamatokat 0 közelében tartotta, de az üléshez kapcsolódó sajtótájékoztató alapján nem lenne meglepő, ha hamarosan újabb kamatemelés következne. Az infláció 2021-től emelkedett, és bár 2023-ban mérséklődött, idén megakadt a dezinflációs folyamat (május is 2,8% volt). Itt tehát még némi szigorításra számíthatunk.

A lengyel jegybank 5,75-ös szinten tartotta, míg a cseh központi bank a vártnál jobban, 50 bázisponttal lazítva 4,75%-ra módosította az irányadó szintet.

A magyar infláció ismét emelkedett, ahogyan az várható is volt, a bázishatások és az olajár következtében. Az emelkedés ugyanakkor némileg kedvezőbb volt, mint az elemzői konszenzus. Egyébként az MNB is kicsit optimistábbá vált az infláció alakulására vonatkozóan, de az év végéig a pénzromlás üteme így is inkább a toleranciasáv felső széle környékén alakulhat, mint a cél közelében. A Monetáris Tanács 25 bázispontos kamatvágással 7%-ra vitte le az alapkamatot, ez a korábbi előrejelzési sáv teteje, mivel a kockázatkerülés az elmúlt hónapokban növekedett. Az év hátralevő részére nézve jelenleg nem látszik mozgástér lényeges lazításra, a magyar jegybank is adatfüggő döntéshozatalt fog követni. A piacok számára kedvező volt, hogy a Fitch nem változtatott a magyar adósbesoroláson, viszont kedvezőtlenül hatott a kiszabott uniós birság.

A hosszú magyar hozamok inkább csak sávban mozogtak júniusban, a hó egészét tekintve pár tíz bázispont hozamcsökkenés azért megfigyelhető volt, lejárattól függő mértékben.

Az alap duration értéke június elején alulsúlyban volt, majd a MAX indexből kieső 2025/B és nagy államkötvény lejáratok piaci hatásaira készülve súly közelében zárta az alap a hónapot, a hosszabb lejáratokon inkább már felülsúly volt jellemző.

Jogi nyilatkozatok, felelősség kizárás

Az alap befektetési politikájáról, forgalmazási költségeiről és a befektetés lehetséges kockázatairól, részletesen tájékozódjon az Alap forgalmazási helyein található hivatalos tájékoztatójából és kezelési szabályzatából.

A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát az alap jövőbeli teljesítményére nézve.

Az oldalunkon kiszámított hozamok a forgalmazási, számlavezetési és egyéb költségek, valamint adó levonása előtt értendők. Az egy évnél rövidebb időszakok hozamai nominális (nem évesített) hozamok, az egy évnél hosszab időszakok hozamait évesítettük. Az oldalon megjelenő valamennyi információ kizárólag tájékoztatásul szolgál és nem minősül ajánlattételnek. Az Alapkezelő nem vállal felelősséget a jelen kiadvány alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

        *Telefonos ügyfélszolgálatunkon munkanapokon 8:00 és 18:00 óra - csütörtökön 8:00 és 20:00 óra - között panaszügyben ezen időpontokban várjuk a hívását.
alt
alt
Kiemelt befektetői információk, tájékoztatók, kezelési szabályzatok és egyéb fontos dokumentumok