Allianz Indexkövető Részvény Befektetési Alap

További információkért hívja telefonos ügyfélszolgálatunkat a +36 (1) 237 2399-es telefonszámon!*
Általános információk

Csúsztassa balra a további információkért

Típusa, fajtája
nyilvános, nyíltvégű, értékpapírba fektető befektetési alap
BAMOSZ besorolás részvény alap
ISIN HU0000708375
Az Alap indulása 2010.02.01.
Elszámolása T+2
Devizanem HUF
Az Alap alapkezelési díja (éves szinten) max. 1,50%
Letétkezelő MBH Befektetési Bank Zrt
Letétkezelés díja (éves szinten) 0,15%
Vezető forgalmazó MBH Befektetési Bank Zrt
Forgalmazás befektetőt terhelő jutalékai A forgalmazási jutalékok mértékét a Forgalmazó Befektetési Szolgáltatási Üzletszabályzata tartalmazza.
Benchmark 100% BUX
TER (2022. évi adat) 1,74%
Ajánlott befektetési időtáv minimum 5 év
Kockázati szint magas

Az Alap rövid bemutatása

Az Alap a hazai részvénypiacon szereplő gazdaságilag jelentős vállalatok részvényeit szeretné elérhetővé tenni a befektetési jegyet vásárlók számára.

Az Alap befektetési politikája

Allianz Indexkövető Részvény Alap célja, hogy a Budapesti Értéktőzsdén forgalmazott részvények árfolyammozgását követve, a BUX index teljesítményével versenyképes hozamot érjen el. A BUX indexben a magyar tőzsde legjelentősebb társaságai kapnak helyet. Az Alap céljának elérése érdekében a portfóliójának közel 100%-át a BUX indexet alkotó magyar „blue chip” részvényekbe fekteti, de állampapírokba, diszkont-kincstárjegyekbe és banki betétekbe is fektetheti az alap vagyonát.

Piaci környezet, befektetési döntések

Márciusban is kitartott az erősödés a főbb részvénypiacokon. Kezdetben a várt feletti Q4-es eredményszámok támogatták az emelkedést. A hó közepe fele már kevesebb impulzus érkezett innen és a februári infláció (3,2% év/év) is némileg elbizonytalanította a befektetőket. Később azonban a FED kamatdöntést követő kommentár (idénre továbbra is 3 kamatcsökkentés várható) visszacsalogatta a vevőket. Így újabb csúcsot jelölt ki az S&P 500 index (5.250 pont környéke), miközben a Societe Generale elemzői 5.500 pontra emelték év végi várakozásukat. Az Nvidia továbbra is kitüntetett figyelmet kapott, járt az árfolyam 970 dollár felett is és volt olyan nap amikor 100 milliárd dollár feletti értékben kereskedtek a részvénnyel. Az október végi mélypont óta 25% feletti mértékben emelkedő S&P 500 esetében azonban már érik egy érdemi (legalább 5%-os) korrekció a technikai- és szentimentindikátorok, az értékeltség és a pozícionáltság tanúsága szerint. Az optimista forgatókönyv esetében (pénz a tőzsdéken marad) a lemaradó tradicionális amerikai részvények, valamint európai és feltörekvő társaik viszont akár profitálhatnának is a technológiai szektorban végrehajtott profitrealizálásokból. A BofA intézményi befektetői felmérése szerint - bár továbbra is az USA tech a legzsúfoltabb trade- javul a pénzügyi szektor, az európai és a feltörekvő piacok megítélése is.

Az S&P 500 3,1%-kal, a DAX pedig 4,6%-kal tudott erősödni, ezzel 10,2% és 10,4%-nál járnak idén. A hazai index értéke 0,8%-kal süllyed, így 7,9%-nál jár 2024-ben.

Az OTP (-3,5%) emelkedését a 17.600 forintos szint többször is megállította, végül innen lefordulva 17.000 forint alá süllyedt a kedvező fundamentumok ellenére. Q4-et több egyszeri (akvizíciókkal, leánybankokkal kapcsolatos) negatív tétel terhelte, a 2023-as korrigált eredmény így is meghaladta az 1.000 milliárd forintot. Lehet, hogy ehhez képest az 535 forint körüli részvényenkénti osztalékjavaslatot és a 60 milliárd forintos részvényvásárlást keveslik a piaci szereplők. A betéti kamatplafon április 1-jei eltörlése enyhén negatív.

A MOL-nak (2,4%) sem sikerült 3.000 forint fölé kerülnie még. Itt a tavalyival egyező mértékű, 350 forint körüli részvényenkénti osztalékot javasol a menedzsment. Ez ugyan elmarad a piaci várakozásoktól, de így is 12% körüli osztalékhozamot jelent. A cég hosszútávú stratégiája keretében továbbra is jelentős szerepet kapnak a zöld beruházások, a hatékonyságjavítás és a szénhidrogénektől való függőség csökkentése.

A 10.000 forintos szint ostromát követően a Richter (-4,2%) is élesen lefordult. A cég a biotechonlógia szegmens további erősítése érdekében megvásárolja a HELM AG részesedését a németországi Richter-Helm BioTec és a Richter-Helm BioLogics vállalatokban. A sorozatos akvizíciók mellett azért osztalékfizetésre is jut keret, részvényenként 423 forint körüli kifizetésre tettek javaslatot.

Az MTEL (8,9%) tovább tudott erősödni, azonban a 900 forintos szint áttörése egyelőre még nem sikerült. Némi ellenszél, hogy a 10 éves állampapírhozam 6,7% fölé emelkedett.

Jogi nyilatkozatok, felelősség kizárás

Az alap befektetési politikájáról, forgalmazási költségeiről és a befektetés lehetséges kockázatairól, részletesen tájékozódjon az Alap forgalmazási helyein található hivatalos tájékoztatójából és kezelési szabályzatából.

A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát az alap jövőbeli teljesítményére nézve.

Az oldalunkon kiszámított hozamok a forgalmazási, számlavezetési és egyéb költségek, valamint adó levonása előtt értendők. Az egy évnél rövidebb időszakok hozamai nominális (nem évesített) hozamok, az egy évnél hosszab időszakok hozamait évesítettük. Az oldalon megjelenő valamennyi információ kizárólag tájékoztatásul szolgál és nem minősül ajánlattételnek. Az Alapkezelő nem vállal felelősséget a jelen kiadvány alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

        * Telefonos ügyfélszolgálatunkon munkanapokon 8:00 és 18:00 óra - csütörtökön 8:00 és 20:00 óra - között panaszügyben ezen időpontokban várjuk a hívását. 
alt
alt
Kiemelt befektetői információk, tájékoztatók, kezelési szabályzatok és egyéb fontos dokumentumok