Allianz Rövid Kötvényalap

További információkért hívja telefonos ügyfélszolgálatunkat a +36 (1) 237 2399-es telefonszámon!*
Általános információk

Csúsztassa balra a további információkért

Típusa, fajtája
nyilvános, nyíltvégű, értékpapírba fektető befektetési alap
BAMOSZ besorolás rövid kötvény alap
ISIN HU0000707146
Az Alap indulása 2008.08.11.
Elszámolása T napos (Tranzakció napja)
Devizanem HUF
Az Alap alapkezelési díja (éves szinten) max. 1,50%
Letétkezelő MBH Befektetési Bank Zrt
Letétkezelés díja (éves szinten) 0,10%
Vezető forgalmazó MBH Befektetési Bank Zrt
Forgalmazás befektetőt terhelő jutalékai A forgalmazási jutalékok mértékét a Forgalmazó Befektetési Szolgáltatási Üzletszabályzata tartalmazza. 2018.09.01-től hatályosan a Befektetési Jegyek vásárlástól számított 2 munkanapon belül történő visszaváltása esetén a forgalmazási jutalékon felül a Forgalmazó a visszaváltott összegre vetített 2%-os büntetőjutalékot számíthat fel.
Benchmark 70% ZMAX + 30% MAX
Alapok költségei

- A PRIIPS KID szerinti költségek honlapunk „Kiemelt Információk” menüpontjában érhetőek el.

-  Az MNB által évente közzétett TER mutató az MNB honlapján „A nyilvános befektetési alapok költségei” címmel ezen az oldalon érhető el

Ajánlott befektetési időtáv minimum 2 év
Kockázati szint mérsékelt

Az Alap rövid bemutatása

Az Alap célja, hogy középtávon a rövid lejáratú magyar állampapír befektetésekkel versenyképes hozamot érjen el, mérsékelt kockázati szint mellett.

Az Alap befektetési politikája

Az Alap céljának elérése érdekében portfóliójában jellemzően magyar állampapírok és diszkont-kincstárjegyek szerepelnek, de kisebb mértékben jelzáloglevelekbe, vállalati kötvényekbe, kollektív befektetési értékpapírokba, az Európai Központi Bank vagy az Európai Unió valamely tagállamának jegybankja, nemzetközi pénzügyi intézmény által kibocsátott kötvényekbe, a Magyar Állam készfizető kezességével kibocsátott hitelviszonyt megtestesítő értékpapírokba és banki betétekbe is fekteti vagyonát.

Piaci környezet, befektetési döntések

A pénzügyi piacokat leginkább a kereskedelempolitikai hírek mozgatták. Az USA jelentős mértékben növelte a vámtételeit, leginkább Kínával szemben, de például az EU-ból származó termékek is az átlagnál nagyobb terhet kaptak. Az országok egy jelentős része tárgyalásokat kezdeményezett, Kína azonban nem hajlott a kompromisszumra, hanem drasztikusan megemelt saját vámtételekkel és kiviteli korlátozásokkal válaszolt. Az EU ugyan jelentett be ellenlépéseket, de ezt a döntéshozók vélhetőleg inkább csak jelzésértékűnek szánták. A heves piaci eséseket és a legtöbb ország konstruktív hozzáállását látva Trump elnök április 9-én az intézkedések 90 napos felfüggesztését rendelte el (Kína kivételt jelentett).

A makrogazdasági adatoknak a jelen, gyorsan változó környezetben kisebb a jelentősége, és a megjelenő adatok sem biztos, hogy alkalmasak gyors következtetések levonására, trendek azonosítására. Az USA első negyedéves GDP-je például 0,3%-kal csökkent (q/q, előzetes), azonban ezt leginkább a nettó export visszaesése okozta, ami pedig a vámok előtti import megugrásából adódott.

Az USA munkaerőpiac továbbra is erős. Az infláció mérséklődött, de a várakozások jelentősen megugrottak. A jegybankoknak az adhat dilemmát, hogy a vámok egyszerre hatnak az infláció növekedése (ezt az eső olajár rövid távon ellensúlyozhatja) és gazdaság visszafogása irányába, tehát monetáris politikai szempontból ellentétesen.

Az eurózónában az infláció az EKB céljának közelében alakul, így az újabb 25 bázispontos lazítás nem volt meglepő. A piaci árazások alapján lehet még tér a következő hónapokban újabb kamatvágásokra. A régióban a cseh és a lengyel jegybank is léphet.

Ugyan a német államkötvények egyértelműen erősödtek, az amerikai piac egy kezdeti hozamcsökkenés után a hó közepéig gyengült.

A magyar infláció az olajár és a kormányzati lépések hatására csökkenő pályára került, kamatcsökkentésre ugyanakkor egyelőre nem látszik mozgástér. A költségvetés helyzetét rontja a gazdasági fellendülés későbbre tolódása és a korábban bejelentett (pl. családtámogatás) illetve várható (pl. újabb hadászati fejlesztések) intézkedések kiadásnövelő hatása.

A forint az euróval szemben a hó közepéig mérsékelten, 410 körüli szintig gyengült, de onnan erősödni tudott. A magyar kötvénypiac némileg alulteljesítő volt a lengyel és a cseh piacokhoz képest, de stabil maradt. A DKJ aukciók magas kereslet mellett zajlottak, a hozamokban érdemi elmozdulás nem volt.

Az alap duration értéke semleges körüli volt az időszak nagyobb részében. Hó közepétől kis mértékben növeltük a hosszú állampapírok állományát, mivel a kockázatos eszközök jobban teljesítettek és a magyar kötvénypiac előzőleg inkább alulteljesítő volt. A hó végén egy csereaukción növeltük a DKJ-k futamidejét, mivel a DKJ hozamok az év eleje óta jelentősen tudtak emelkedni, és ez a mozgás most megállni látszott.

Jogi nyilatkozatok, felelősség kizárás

Az alap befektetési politikájáról, forgalmazási költségeiről és a befektetés lehetséges kockázatairól, részletesen tájékozódjon az Alap forgalmazási helyein található hivatalos tájékoztatójából és kezelési szabályzatából.

A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát az alap jövőbeli teljesítményére nézve.

Az oldalunkon kiszámított hozamok a forgalmazási, számlavezetési és egyéb költségek, valamint adó levonása előtt értendők. Az egy évnél rövidebb időszakok hozamai nominális (nem évesített) hozamok, az egy évnél hosszab időszakok hozamait évesítettük. Az oldalon megjelenő valamennyi információ kizárólag tájékoztatásul szolgál és nem minősül ajánlattételnek. Az Alapkezelő nem vállal felelősséget a jelen kiadvány alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

        *Telefonos ügyfélszolgálatunkon munkanapokon 8:00 és 18:00 óra - csütörtökön 8:00 és 20:00 óra - között panaszügyben ezen időpontokban várjuk a hívását.
alt
alt
Kiemelt befektetői információk, tájékoztatók, kezelési szabályzatok és egyéb fontos dokumentumok